کلینیک تخصصی ارتز و پروتز


معاینه و ارزیابی

معاینه و ارزیابی اسکلتی-عضلانی فرد و ارائه ی کم عارضه ترین تکنیک های جسمی درمان درد و انحراف های پا و ستون فقرات بدون نیاز به جراحی.

بسیاری از بیماران مبتلا به مشکلات کمر درد،زانو درد و سایر مشکلات ارتوپدی نیز می توانند با مشاوره با پزشک متخصص بهترین راه حل های غیر جراحی و کم عارضه را دریافت کنند.

اکثر مشکلات ارتوپدی در کودکان و نوجوانان که می تواند ناشی از ناهنجاری های مادرزادی یا در اثر عوامل محیطی باشد ، چنانچه به موقع تشخیص داده شوند قابل درمان بوده و از بروز اختلالات بعدی در مفاصل دیگر جلوگیری می شود،اختلالت شایعی نظیر انحرافات ستون فقرات ، راه رفتن غیر طبیعی، صافی کف پا،مشکلات زانو مانند زانوی ضربدری و پرانتزی در مراحل اولیه قابل شناسایی و درمان می باشند.ارتز

طراحی و ساخت انواع ارتز براساس دفورمیتی و ساختار قامت هر فرد.

انواع ارتزها معمولا براساس مفاصلی که در می گیرند،نام گزاری می شوند و به دسته بندی های کلی ارتزهای اندام فوقانی،ستون فقرات و اندام تحتانی تقسیم می شوند.

ارتزها یا بصورت پیش ساخته هستند که بطور معمول برای مشکلات ساده و دوره ی درمانی کوتاه مدت ،تجویز می شوند یا بصورت سفارشی که بطور ویژه و با بالاترین دقت براساس اندازه و قالب فرد ،با توجه به نیازهای فردی و درمانی وی طراحی و ساخته می شوند.

اصلاح orthosis از واژه ی یونانی  ortho به معنی راست و مستقیم گرفته شده است،ارتز یک وسیله ی ارتوپدی است که با هدف پیشگیری از آسیب ،حمایت از عضو آسیب دیده یا در حال بهبود،پس از جراحی ها و همچنین جلوگیری از پیشرفت یا اصلاح انحرافات اسکلتی-عضلانی و در نتیجه بهبود عملکرد این بخش ها،تجویز می گردد.کفی و کفش

طراحی و ساخت انواع کفی تخصصی براساس اسکن دقیق استاتیک،داینامیک و سه بعدی کف پای هر فرد.

جهت ساخت کارآمد ترین کفی باید معاینه و ارزیابی دقیق توسط درمانگر صورت گیرد،وجود اسکنرها در کنار معاینه بالینی به تشخیص بهتر و دقیق تر فشارهای پا کمک می کند و اطلاعات جزئی تری که با معاینه بالینی مشخص نمی شوند را ارائه می کنند.

پا یکی از ارگان های بدن است که نقش اساسی در سلامت کل بدن دارد و در طول روز فشارها و نیروهای زیادی از طریق پا به مفاصل زانو،لگن و ستون فقرات منتقل می شود.در نتیجه وجود هرگونه عارضه در این عضو باعث اختلال در کارکرد دیگر مفاصل بدن می شود.کفی ها و کفشهای طبی با هدف اصلاح یا ممانعت از پیشرفت انحرافات و علائم ناشی از آنها تجویز می گردند،کفی ها بدین منطور طراحی می شوند تا برای ایمبالانس های ساختاری پا نیرویی اصلاح کننده را از خارج به پا اعمال کنند،این ایمبالانس ها ممکن است باعث شوند نحوه راه رفتن غیرطبیعی شود و بدین ترتیب ساختارهای لیگامانی و تاندونی-عضلانی اندام تحتانی،لگن و کمر را تحت تاثیر قرار دهند.پروتز

ساخت انواع پروتز های اندام،در سطوح مختلف قطع عضو.

در برخی از موارد پروتزهای طراحی شده صرفا جهت زیبایی بوده و عملکرد خاصی ندارد مانند پروتز چشم یا گوش.

پروتز ها به عنوان جایگزین برای اندام از دست رفته یا نقص عضو طراحی می شود و عملکرد عضو از دست رفته را نا حد امکان ایفا می کند.


پیج اینستاگرام پیکرهبا دنبال کردن ما در پلتفرم اینستاگرام ضمن ارتباط بیشتر با ما می توانید بروزترین اطلاعات عمومی و تخصصی را کسب کرده و با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

کلینیک پیکره

اصلاح ناهنجاریهای اسکلتی-عضلانی بدن با روشهای غیر تهاجمی ، ارائه کلیه خدمات مربوط به ارتز و اندام مصنوعی و اسکن دقیق پا جهت ساخت کارآمدترین کفش و کفی طبی برای هر فرد.

کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به کلینیک پیکره می باشد.