کلینیک تخصصی ارتز و پروتز


معاینه و ارزیابی

معاینه و ارزیابی اسکلتی-عضلانی فرد و ارائه ی کم عارضه ترین تکنیک های جسمی درمان درد و انحراف های پا و ستون فقرات بدون نیاز به جراحی.

بسیاری از بیماران مبتلا به مشکلات کمر درد،زانو درد و سایر مشکلات ارتوپدی نیز می توانند با مشاوره با پزشک متخصص بهترین راه حل های غیر جراحی و کم عارضه را دریافت کنند.

اکثر مشکلات ارتوپدی در کودکان و نوجوانان که می تواند ناشی از ناهنجاری های مادرزادی یا در اثر عوامل محیطی باشد ، چنانچه به موقع تشخیص داده شوند قابل درمان بوده و از بروز اختلالات بعدی در مفاصل دیگر جلوگیری می شود،اختلالت شایعی نظیر انحرافات ستون فقرات ، راه رفتن غیر طبیعی، صافی کف پا،مشکلات زانو مانند زانوی ضربدری و پرانتزی در مراحل اولیه قابل شناسایی و درمان می باشند.ارتز

طراحی و ساخت انواع ارتز براساس دفورمیتی و ساختار قامت هر فرد.

انواع ارتزها معمولا براساس مفاصلی که در می گیرند،نام گزاری می شوند و به دسته بندی های کلی ارتزهای اندام فوقانی،ستون فقرات و اندام تحتانی تقسیم می شوند.

ارتزها یا بصورت پیش ساخته هستند که بطور معمول برای مشکلات ساده و دوره ی درمانی کوتاه مدت ،تجویز می شوند یا بصورت سفارشی که بطور ویژه و با بالاترین دقت براساس اندازه و قالب فرد ،با توجه به نیازهای فردی و درمانی وی طراحی و ساخته می شوند.

اصلاح orthosis از واژه ی یونانی  ortho به معنی راست و مستقیم گرفته شده است،ارتز یک وسیله ی ارتوپدی است که با هدف پیشگیری از آسیب ،حمایت از عضو آسیب دیده یا در حال بهبود،پس از جراحی ها و همچنین جلوگیری از پیشرفت یا اصلاح انحرافات اسکلتی-عضلانی و در نتیجه بهبود عملکرد این بخش ها،تجویز می گردد.کفی و کفش

طراحی و ساخت انواع کفی تخصصی براساس اسکن دقیق استاتیک،داینامیک و سه بعدی کف پای هر فرد.

جهت ساخت کارآمد ترین کفی باید معاینه و ارزیابی دقیق توسط درمانگر صورت گیرد،وجود اسکنرها در کنار معاینه بالینی به تشخیص بهتر و دقیق تر فشارهای پا کمک می کند و اطلاعات جزئی تری که با معاینه بالینی مشخص نمی شوند را ارائه می کنند.

پا یکی از ارگان های بدن است که نقش اساسی در سلامت کل بدن دارد و در طول روز فشارها و نیروهای زیادی از طریق پا به مفاصل زانو،لگن و ستون فقرات منتقل می شود.در نتیجه وجود هرگونه عارضه در این عضو باعث اختلال در کارکرد دیگر مفاصل بدن می شود.کفی ها و کفشهای طبی با هدف اصلاح یا ممان