خدمات کلینیک ارتز و پروتز پیکره

کلینیک ارتوپدی پیکره یک مرکز جامع و تخصصی بیماری های پا و همچنین ساخت ارتز و پروتز می باشد که بعد از معاینه و ارزیابی دقیق توسط دستگاه های پیشرفته اسکن پا نسبت به ساخت انواع کفش و کفی اختصاصی برای هر فرد با دستگاه CNC اقدام می نماید.


معاینه و ارزیابی

معاینه و ارزیابی اسکلتی-عضلانی فرد و ارائه ی کم عارضه ترین تکنیک های جسمی درمان درد و انحراف های پا و ستون فقرات بدون نیاز به جراحی.

اکثر مشکلات ارتوپدی در کودکان و نوجوانان که می تواند ناشی از ناهنجاری های مادرزادی یا در اثر عوامل محیطی باشد ، چنانچه به موقع تشخیص داده شوند قابل درمان بوده و از بروز اختلالات بعدی در مفاصل دیگر جلوگیری می شود،اختلالت شایعی نظیر انحرافات ستون فقرات ، راه رفتن غیر طبیعی، صافی کف پا،مشکلات زانو مانند زانوی ضربدری و پرانتزی در مراحل اولیه قابل شناسایی و درمان می باشند.

بسیاری از بیماران مبتلا به مشکلات کمر درد،زانو درد و سایر مشکلات ارتوپدی نیز می توانند با مشاوره با پزشک متخصص بهترین راه حل های غیر جراحی و کم عارضه را دریافت کنند.ارتز

طراحی و ساخت انواع ارتز براساس دفورمیتی و ساختار قامت هر فرد.

انواع ارتزها معمولا براساس مفاصلی که در می گیرند،نام گزاری می شوند و به دسته بندی های کلی ارتزهای اندام فوقانی،ستون فقرات و اندام تحتانی تقسیم می شوند.

ارتزها یا بصورت پیش ساخته هستند که بطور معمول برای مشکلات ساده و دوره ی درمانی کوتاه مدت ،تجویز می شوند یا بصورت سفارشی که بطور ویژه و با بالاترین دقت براساس اندازه و قالب فرد ،با توجه به نیازهای فردی و درمانی وی طراحی و ساخته می شوند.

اصلاح orthosis از واژه ی یونانی  ortho به معنی راست و مستقیم گرفته شده است،ارتز یک وسیله ی ارتوپدی است که با هدف پیشگیری از آسیب ،حمایت از عضو آسیب دیده یا در حال بهبود،پس از جراحی ها و همچنین جلوگیری از پیشرفت یا اصلاح انحرافات اسکلتی-عضلانی و در نتیجه بهبود عملکرد این بخش ها،تجویز می گردد.کفی و کفش

طراحی و ساخت انواع کفی تخصصی براساس اسکن دقیق استاتیک،داینامیک و سه بعدی کف پای هر فرد.

پا یکی از ارگان های بدن است که نقش اساسی در سلامت کل بدن دارد و در طول روز فشارها و نیروهای زیادی از طریق پا به مفاصل زانو،لگن و ستون فقرات منتقل می شود.در نتیجه وجود هرگونه عارضه در این عضو باعث اختلال در کارکرد دیگر مفاصل بدن می شود.کفی ها و کفشهای طبی با هدف اصلاح یا ممانعت از پیشرفت انحرافات و علائم ناشی از آنها تجویز می گردند،کفی ها بدین منطور طراحی می شوند تا برای ایمبالانس های ساختاری پا نیرویی اصلاح کننده را از خارج به پا اعمال کنند،این ایمبالانس ها ممکن است باعث شوند نحوه راه رفتن غیرطبیعی شود و بدین ترتیب ساختارهای لیگامانی و تاندونی-عضلانی اندام تحتانی،لگن و کمر را تحت تاثیر قرار دهند.

جهت ساخت کارآمد ترین کفی باید معاینه و ارزیابی دقیق توسط درمانگر صورت گیرد،وجود اسکنرها در کنار معاینه بالینی به تشخیص بهتر و دقیق تر فشارهای پا کمک می کند و اطلاعات جزئی تری که با معاینه بالینی مشخص نمی شوند را ارائه می کنند.پروتز

ساخت انواع پروتز های اندام،در سطوح مختلف قطع عضو.

پروتز به عنوان جایگزین برای اندام از دست رفته یا نقص عضو طراحی می شود و عملکرد عضو از دست رفته را نا حد امکان ایفا می کند.

در برخی از موارد پروتزهای طراحی شده صرفا جهت زیبایی بوده و عملکرد خاصی ندارد مانند پروتز چشم یا گوش.درمان پای ضربدری

ضربدری شدن زانوها، باعث کاهش فاصله عمودی لگن با مچ پا ها شده و به همین دلیل قد فرد کوتاه می شود. هرچقدر شدت انحراف بیشتر شود کوتاهی قد هم بیشتر می شود. دفورمیتی های مفصل زانو (مثل زانوی ضربدری یا زانوی پرانتزی) باعث ایجاد ساییدگی و آرتروز زودرس زانو می شود. با تغییر زاویه ساق نسبت به ران، فضای داخلی مفصل زانو تغییر می کند و این فضا در قسمت داخلی مفصل، افزایش پیدا میکند و در قسمت خارجی مفصل کاهش پیدا می کند.
کاهش فضای مفصلی در سمت خارج مفصل زانو باعث افزایش فشار در این ناحیه شده و در ادامه باعث تخریب غضروف مفصلی و در مرحله نهایی باعث ساییدگی قسمت خارجی زانو و شروع آرتروز زودرس زانو می شود. یکی از شایع ترین عوارض زانو ضربدری، در رفتگی مکرر کشکک است (این در رفتگی ها به سمت خارج مفصل هستند) که در افرادی که زانوی ضربدری دارند بسیار بیشتر از سایر افراد دیده می شوند.
درمان پای پرانتزی در مشهد به صورت تخصصی توسط کلینیک پیکره صورت می گیرد و درمان با استفاده از زانو بند های تخصصی ژنووروم و ژنوولگوم آغاز و در مراحل مختلف با بهبود شرایط بیمار مجدد کنترل و به صورت مستمر با نظر پزشک متخصص اصلاحات و یا تغییرات زانو بند مجدد اعمال و به بیمار ارائه می گردد.


اسکن کف پا

اسکن پا کاربردهای بسیاری در درمان بسیاری از مشکلات دارد. اسکن پا یک روش نوین برای اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل شکل و ساختار پا است که در صنعت کفی اختصاصی، کفش و درمان‌های پزشکی مانند ارتوپدی استفاده می‌شود. همچنین می توانید در صفحه اسکن پا با جزئیات بیشتر درباره مراحل کلی و هزینه آن اطلاعات کسب نمایید.

ما متخصصیمما متخصصیم
کلینیک پیکره

اصلاح ناهنجاریهای اسکلتی-عضلانی بدن با روشهای غیر تهاجمی، ارائه کلیه خدمات مربوط به ساخت ارتز، ساخت اندام مصنوعی و اسکن دقیق پا جهت ساخت کارآمدترین کفش ارتوپدی و کفی اختصاصی برای هر فرد.


تلفن تماس

ما اماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.آدرس ما

مشهد، خیابان کوهسنگی، کوهسنگی ۸، پلاک ۱ (ساختمان پلاتینیوم)، طبقه دوم، واحد ۷


شنبه تا پنجشنبه

۱۲:۳۰ ظهر تا ۸ شب
شنبه تا چهارشنبه
۹ صبح تا ۱۴ ظهر
پنجشنبه
تعطیل
جمعه