ساخت کفی طبی مشهد

۱ اسفند, ۱۳۹۸ توسط peykare0
FOOT-TOE-1200x801.jpg

پا یکی از مهمترین اعضا حرکتی و تحمل وزن بدن است،در طول روز فشار ها و نیروهای زیادی از طریق پا به مفاصل زانو،لگن و ستون فقرات منتقل می شود،در نتیجه وجود هرگونه عارضه در این عضو باعث اختلال در کارکرد دیگر مفاصل بدن می شود.بنابراین توجه به داشتن پای سالم بسیار حائزاهمیت است.

کفش‌ و کفی های طبی می‌توانند به تاندون‌ها،عضلات  و استخوان‌های پا کمک کنند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

کفی طبی از وارد آمدن فشار بیش از حد روی یک قسمت از پا جلوگیری کرده و فشار را در قسمت های دیگر پا تقسیم می کند و در نتیجه باعث کاهش درد در کف پا و  زانو ها می شود.

 اسکنرها

اسکن سه بعدی ، داینامیک و فشار پا بصورت تخصصی

 

با پیشرفت تکنولوژی برای بررسی و معاینه دقیق تر پا اسکنر ها بوجود آمدند،این اسکنر ها با اسکن کف پا اطلاعات جزئی و دقیق را که با معاینه بالینی مشخص نمی شوند به ما می دهند.

اسکنر های نوری و فشاری از انواع رایج اسکنرها هستند که هر کدام اطلاعات خاصی برای طراحی کفی در اختیار کارشناس قرار می دهند،اسکنرهای نوری از طریق نور می تواند دقیقا میزان تمرکز فشار را در هر نقطه از پا نشان دهد ولی اسکنرهای فشاری بصورت یک صفحه دارای تعداد بسیار زیادی از سنسورهای فشاری می باشد و میزان فشار هر نقطه از پا و الگوی فشاری از کف پا را به ما می دهد.

نوع دیگر اسکنرها آنالیزور های گیت هستند که اطلاعات کمی و آماری از چرخه گام برداشتن فرد را به ما می دهند، بررسی راه رفتن فرد، مهمترین روش تشخیص و درمان بیماریهای مرتبط با سیستم اسکلتی-عضلانی فرد است.

واژه گیت به معنی چرخه تکرار شونده در بدن انسان  به هنگام راه رفتن است.سن،جنسیت، سلامت یا اشکال در ساختارقامتی، سلامت یا اشکال در سیستم عصبی، گوارشی و… به شکل مستقیم بر الگوی گام برداشتن اثر دارد.

اطلاعات کمی و آماری از چرخه گام برداشتن هرفرد میتواند در تشخیص دقیقتر عارضه ها یا استعدادها، ارائه طرح درمان موثرتر و بررسی اثر درمان کمک بزرگی در حوزه های پزشکی سلامت عمومی باشد.

این اطلاعات کمی به کمک دستگاه تحلیل گام بدست می‌آیند. این دستگاه  از نظر فرد آزمون دهنده فقط یک مسیر پیاده روی است که در طول این مسیر ۳ تا ۵ گام بر میدارد.

اما از سوی دیگر در صفحه زیر پای فرد، مجموعه ای از سنسورهای فشار تعبیه  شده است که فشار دینامیک وارد شده از کف پای فرد به زمین، مرکز فشار در طول گام برداشتن، طول و زمان هر گام، زوایای پا و انگشتان، فاصه بین پاها و … را در هنگام گام برداشتن در طول زمان تحلیل میکند و به شکل نمودارهای دقیق و متحرک و گزارش های آماری ارایه می دهد.

این مطلب را هم بخوانید  درمان کف پای صاف [علت، علائم و عوارض فلت فوت]


طراحی کفی و کفش طبی براساس اسکن پای فرد
اسکنرهای سه بعدی دستگاه های هستند که با استفاده از پرتو لیزر و دوربین های قدرتمند اسکنی سه بعدی از پا را فراهم می کنند که برای ثبت اندازه گیری دقیق تر از پا و در نهایت طراحی بهترین کفی طبی مورد استفاده قرار می گیرد.

کفی cnc

اطلاعات حاصل از این اسکنرها به نرم افزار طراحی کفی منتقل شده و کارشناسان ارتوتیست با توجه به اطلاعات اسکن و همچنین معاینه و ارزیابی بالینی کفی طبی دقیقا منطبق با شرایط پای شما را طراحی می کنند سپس این اطلاعات به پرینترهای سه بعدی فرستاده می شود تا کفی طبی تراش داده شود.

کلینیک ارتوپدی پیکره

مشهد، خیابان کوهسنگی، کوهسنگی ۸، پلاک ۱ (ساختمان پلاتینیوم)، طبقه دوم، واحد ۷
مشهد
تلفن: ۰۵۱۳۳۸۸۴۹۸۸۶
آدرس اینترنتی: https://peykare.com

برای تهیه کفی مخصوص خود کافیست روی این متن کلیک فرمایید. 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


ما متخصصیمما متخصصیم
کلینیک پیکره

اصلاح ناهنجاریهای اسکلتی-عضلانی بدن با روشهای غیر تهاجمی ، ارائه کلیه خدمات مربوط به ارتز و اندام مصنوعی و اسکن دقیق پا جهت ساخت کارآمدترین کفش و کفی طبی برای هر فرد.


تلفن تماس

ما اماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.


۰۵۱-۳۸۸۴۹۸۸۶

۰۹۰۲۲۶۸۰۹۷۶


آدرس ما

مشهد، خیابان کوهسنگی، کوهسنگی ۸، پلاک ۱ (ساختمان پلاتینیوم)، طبقه دوم، واحد ۷


شنبه تا پنجشنبه

۱۲:۳۰ ظهر تا ۸ شب
شنبه تا چهارشنبه
۹ صبح تا ۱۴ ظهر
پنجشنبه
تعطیل
جمعه


این مطلب را هم بخوانید  درمان کف پای صاف [علت، علائم و عوارض فلت فوت]