بهترین كلينيک پا در مشهد

۵ اردیبهشت, ۱۴۰۳ 8
foot-clinic.jpg

در كلينيک تخصصی پا به تشخیص و بررسی کاملا تخصصی مشکلات و ناهنجاری های پا پرداخته می شود در مرحله اول به تشخیص کارشناس با استفاده از دستگاه اسکن به بررسی و ارزیابی کامل نحوه گام برداشتن شخص و نقاط فشار کف پا پرداخته می شود و سپس به بررسی عارضه به وجود امده و درمان آن می پردازیم؛ در این بخش می‌خواهیم به‌صورت اساسی به مشکلات پا و بیماری‌های پا به‌صورت کاملاً تخصصی  بپردازیم و نحوه درمان آنها را بررسی کنیم  همچنین درباره خدماتی که در کلینیک تخصصی پا در این زمینه ارائه می‌دهد توضیح می‌دهیم.

دریافت وقت آنلاین از کلینیک پیکره مشهد

در حال بارگذاری ...

درمان میخچه پا

میخچه عارضه‌ای می‌باشد که سبب کلفت شدن یا سفت شدن پوست در بعضی قسمت‌های پا می‌شود این عارضه بیشتر در نوک انگشتان، بین انگشتان و یا انتهای ریشه انگشتان نمایان می‌شود.میخچه پا

علت به‌ وجود آمدن میخچه پا

میخچه پا غالباً در اثر فشار و یا اصطکاک مداوم با کفش و یا زمین به وجود می‌آید در واقع به‌نوعی این عارضه عکس‌العمل دفاعی پوست هست نسبت به فشار وارده به پا به این ترتیب در واکنش با این فشار پوست شروع به کلفت شدن خواهد کرد تا از به وجود آمدن تاول یا زخم دردناک بر روی پا جلوگیری شود.

در شرایطی که فشار و اصطکاک وارده بر پا به‌صورت خفیف اما طولانی باشد سبب به وجود آمدن میخچه پا می‌شود.

برای تماس با کلینیک پیکره کلیک فرمایید

در مرکز پیکره خدمات مشاوره جهت درمان، اسکن از کف پا و ساخت کفی اختصاصی انجام می شود. (طبق تجربه ما بیماران بسیار زیادی با ساخت کفی اختصاصی و استفاده مداوم درمان شده و درد آنها به طور کامل از بین می رود)

نکته بسیار مهم: توصیه می شود بعد از، از بین بردن میخچه با هر روشی حتما از کفی اختصاصی استفاده نمایید زیرا روند بهبود را سرعت بخشیده، درد را کاهش داده و باعث جلوگیری از بازگشت آن می شود.

انگشت چکشی

درمان انگشت چکشی

در اختلال انگشت چکشی غالباً انگشتان پا زیر انگشت مجاور که معمولاً کوچک‌ترین انگشت پا است قرار دارد و در شرایطی سبب به وجود آمدن میخچه نیز می‌شود.

به انقباض یا خم‌شدن انگشتان در محل مفصل اینترفالانژیال پرگزیمال انگشت چكشي می‌گویند كه سبب به وجود آمدن ظاهری به‌صورت ٧ وارونه در هنگام مشاهده انگشتان از پهلو داشته باشد.

اين عارضه انگشت چكشي معمولاً در انگشتان ثانويه تا پنجمین پا يا انگشت كوچك قابل‌مشاهده است و بیشتر در زنان رواج دارد و مردان كمتر از زنان دچار اين مشكل می‌شوند.

این مطلب را هم بخوانید  ارتوپدی چیست؟

انگشتان چكشی شامل ٢ دسته می شود:

 • انگشت چكشی سخت 
 • انگشت چکشی انعطاف پذير

انگشتان چكشی سخت

اين عارضه مشكلات جدی‌تری را براي بيمار به وجود می‌آورد. به‌عنوان مثال در مواردی آرتروز شديد سبب پدیدآمدن انگشت چكشی سخت می‌شود و بی‌حرکت است.

به صورتي كه تاندون‌ها در انگشتان چكشي سخت سفت شده و مفصل در موقعيت نامناسب قرار گرفته و در خطر مشكلات جدی‌تر و همچنين جراحي در پيش دارد.

انگشتان چكشی انعطاف‌ پذیر

اين موارد به علت تشخيص به‌موقع و قرارگرفتن در دوره زماني كمتر به ايجاد مشكلات جدی برای بيمار می‌شود به علت وجود قابليت حركت به اين نوع انگشتان چكشی صفت انعطاف‌پذیر تعلق‌گرفته است.

درمان پینه پا

پینه پا عارضه‌ای می‌باشد که به کرات با میخچه پا اشتباه گرفته می‌شود؛ اما جالب است بدانید  که این دو عارضه کاملاً متفاوت هستند ولی هر دوی آنها نمایان گر یک مشکل در استخوان پا هستند.

پینه پا غالباً در اطراف سینه پا نمایان می‌شود و با درد در ناحیه پاشنه پا یا قسمت خارجی انگشتان شست بروز پیدا می‌کند.

پینه پا

درمان خار پاشنه

يكي از علل شايع درد ناحیه پاشنه خار پاشنه يا التهاب فاشيا كف پا نام دارد. رسوبي كلسيمي كه سبب ايجاد برآمدگي استخواني زير استخوان پاشنه شخص می‌شود را خار پاشنه می‌گویند.

این عارضه غالباً پيامد التهاب دردناكي در ناحيه كف پا می‌باشد و غالباً بدون درد است؛ اما اين برآمدگي به‌مرور زمان درد را نيز به همراه دارد به صورتي كه گاهي به‌عنوان سندرم خار پاشنه نيز ياد می‌شود.

از علت‌های ايجاد خار پاشنه می‌توان به كشيدگی رباط‌ها و عضلات كف پا و پارگی مكرر غشا پوشاننده استخوان پاشنه و كشيدگی پلانتارفاسيا اشاره كرد.

درمان صافی كف پا

وجود قوس كف پا سبب ايجاد تعادل در عين حال حفظ انعطاف در هنگام راه رفتن و دویدن می‌شود. پا تنها عضو از بدن می‌باشد كه تمام ضربات و فشار وارده به بدن را تحمل كرده و در معرض ضربات قرار می‌گیرد و صافي كف پا عارضه‌ای می‌باشد كه سبب جلوگيري از ضربه‌گیری و نامتعادل شدن فرد هنگام راه‌رفتن می‌شود.

صافي كف پا يك بيماري شايع شناخته می‌شود كه معمولاً در نوزادان و يا كودكان نو پا زياد مشاهده می‌شود كه در اكثر موارد تاندون‌ها شل هستند و به‌مرور زمان احتمال دارد در كودكان با افزايش سن و استفاده از كفي و کفش‌های مناسب تاندون‌ها سفت شده و قوس تشكيل می‌شود.

صافی كف پا غالباً سبب ايجاد درد در ناحيه كف پاي بيماران و خستگي زودرس و چرخش مچ می‌شود كه به‌مرور زمان عوارض ديگري زا نيز به دنبال دارد. توصیه می شود برای اطلاعات بیشتر به صفحه درمان کف پای صاف مراجعه نمایید.

اسكن كف پا

اسكن كف پا شرح‌حالی دقيق از نقاط فشار در كف پاي بيمار را در اختيار اپراتور قرار می‌دهد. همچنين به بررسي و آنالیز نحوه راه‌رفتن بيمار پرداخته می‌شود اطلاعات و شرح‌حالی كه از وضعيت پاي بيمار به دست می‌آوریم براي ساخت و طراحي انواع ارتوزهای پا كاربردي است.

این مطلب را هم بخوانید  درمان پای ضربدری (ژنووالگوم): راهنمای کامل از تشخیص تا درمان

به طور كلي دو نوع از اسكنرها بسيار كاربردي می‌باشد كه به‌صورت معمول در كلينيك ارتوپد فني وجود دارد.

اسکنرهای نوري از طريق نور می‌توانند ميزان تمركز فشار در هر نقطه از پا را به ما نمايش دهند اسکنرهای فشاري صفحه‌ای تشكيل شده از تعداد بسيار زيادي سنسورهای فشاري هستند كه ميزان فشار در هر نقطه از پا و الگوي كاملي از نقاط فشار وارده به پا را به ما نمايش می‌دهد. اسکنرهای فشاري امكان اسكن دايناميك و استاتيك را نيز به ما می‌دهند.

در اسكن كف پاي استاتيك پاي فرد به‌صورت ثابت روي دستگاه قرار می‌گیرد به صورتی كه فرد روی صفحه‌ای از سنسورها به صورت ثابت می‌ایستد و اجازه بررسي و آناليز ميزان فشار وارده بر روي كف پاي بيمار را به ما می‌دهد.

نوع ديگر اسكن دايناميك نام دارد با راه‌رفتن بيمار بر روي صفحه به بررسي و آنالیز نحوه گام برداشتن بيمار و همچنین ناهنجاری‌های كف پای بيمار و نقاط فشار پرداخته می‌شود.

درمان هالوکس والگوس

هالوکس والگوس

برجستگي كنار شست پا.می‌باشد كه در مفصل محل اتصال انگشت شست به پا ايجاد می‌شود اين عارضه را می‌توان به دو دسته خفيف و شديد دسته‌بندی كرد.

برای اطلاعات بیشتر درباره درمان هالوکس والگوس (انحراف انگشت) کلیک فرمایید.

کج‌شدن انگشت شست پا و به‌وجود آمدن اين عارضه سبب درهم‌رفتگی انگشتان پا می‌شود و عارضه هالوکس والگوس می‌تواند منجر به تغيير شكل بيشتر و همچنین درد منتهي شود و سبب ايجاد درد و تورم شدید در همان ناحيه و در طولانی مدت سبب دشواری در راه رفتن شخص نیز می شود.

کلینیک تخصصی پای کودک در مشهد

در کلینیک تخصصی فنی ارتوپدی به بررسی نحوه گام برداشتن و انالیز نحوه راه رفتن و اسکن کف پا و انواع مشکلات و اختلالات در زمینه حرکتی پرداخته می شود و به نوعی کلینیک تخصصی پای کودکان امکان ایجاد طراحی اختصاصی و کاملا سازماندهی شده انواع ارتوز، پروتز و ابزار و وسایل توانبخشی را برای کودکان و خردسالان دلبندتان فراهم می آورد.

 

مشاوره و تماس با کلینیک پیکره

 

كلينيک تخصصی پا در مشهد

كلينيك تخصصي فني ارتوپدي پيكره به عنوان یک کلینیک تخصصی پا به‌صورت کاملاً تخصصي به بررسي مشكلات پا و بیماری‌های مختص پا می‌پردازد.

و با توجه به ناهنجاري پدید آمده بر روی پاي بيمار و نواحي درد در نقاط فشار به ساخت و طراحي کاملاً اختصاصي و سفارشي انواع ارتوزهای پا و اندام فوقاني و همچنين پروتز می‌پردازیم.

 

کلینیک ارتوپدی پیکره

مشهد، خیابان کوهسنگی، کوهسنگی ۸، پلاک ۱ (ساختمان پلاتینیوم)، طبقه دوم، واحد ۷
مشهد
تلفن: ۰۵۱۳۸۸۴۹۸۸۶
آدرس اینترنتی: https://peykare.com

کلینیک پیکره

کلینیک ارتوپدی فنی پیکره مرکزی جامع برای ساخت انواع ارتز و پروتز


8 دیدگاه

 • زهرا میثاقی

  ۲۴ مرداد, ۱۴۰۲ در ۱۰:۳۴

  میخچه در کف پا داشتم که نمیخاستم جراحی انجام بدم مراجعه کردم به دکتر ارتوپد که برام نسخه برای کفی اختصاصی بنویسن و بعد به مرکز پیکره مراجعه کردم الان حدود ۸ ماه گذشته خیلی بهبود داشتم برای همین دوباره درخواست ساخت دادم

  پاسخ

  • peykare

   ۲۹ مرداد, ۱۴۰۲ در ۱۸:۴۷

   سلام از رضایت شما خرسندیم

   پاسخ

 • omid

  ۴ مرداد, ۱۴۰۲ در ۱۷:۵۹

  سلام شصت پای راستم چندوقتی درد می‌کنه آزمایش گرفتم اسیداوریک خونمم زیاد نیست

  پاسخ

  • peykare

   ۵ مرداد, ۱۴۰۲ در ۱۹:۳۶

   سلام روز بخیر باید اول توسط دکتر معاینه بشوید چون دلایل خیلی زیادی میتواند باعث درد در انگشت شصت شود مانند:آرتریت-هالوکس ریجیدوس-خار استخوانی-انگشت چمنی-ناخن فرو رفته-شکستگی و خیلی مشکلات دیگر
   حتما هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کرده و برای درمان اقدام نمایید

   پاسخ

 • نفیسه

  ۱۲ تیر, ۱۴۰۲ در ۲۲:۱۱

  سلام وقتتون بخیر انگشت دوم در دو پای من شبیه به حالت انگشت چکشی شده اما خیلی سفت و سخت نیس امکان درمانش وجود داره؟ و هزینش به چه صورته؟

  پاسخ

  • peykare

   ۱۴ تیر, ۱۴۰۲ در ۱۷:۱۶

   سلام روز بخیر عوامل ایجاد آن متنوع است که پیشنهاد میشه اول به دکتر ارتوپد مراجعه کنین تا تشخیص داده بشه چه عاملی باعث انگشت چکشی شده(مثل نوع کفش) و در صورت نیاز کفش یا کفی یا اسپلینت مورد نیاز برای شما تجویز میشه

   پاسخ

 • کیان اسلامی

  ۲۷ خرداد, ۱۴۰۲ در ۲۱:۱۷

  من مشکل شست پای کج یا همونطور که توی مطلب گفتین هالوکس والگوس دارم برای معالجه میتونم به کلینیک شما مراجعه کنم؟

  پاسخ

  • peykare

   ۲۸ خرداد, ۱۴۰۲ در ۱۹:۵۳

   سلام روز بخیر
   بله کلینیک ما از معدود کلینیک های درمان هالوکس والگوس در مشهد می باشد که شما می توانید با مراجعه مستقیم توسط کارشناس ما ارزیابی شده و با توجه به مشکل با ارتز مخصوص اقدام به درمان انجام گردد.

   پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


ما متخصصیمما متخصصیم
کلینیک پیکره

اصلاح ناهنجاریهای اسکلتی-عضلانی بدن با روشهای غیر تهاجمی، ارائه کلیه خدمات مربوط به ساخت ارتز، ساخت اندام مصنوعی و اسکن دقیق پا جهت ساخت کارآمدترین کفش ارتوپدی و کفی اختصاصی برای هر فرد.


تلفن تماس

ما اماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.آدرس ما

مشهد، خیابان کوهسنگی، کوهسنگی ۸، پلاک ۱ (ساختمان پلاتینیوم)، طبقه دوم، واحد ۷


شنبه تا پنجشنبه

۱۲:۳۰ ظهر تا ۸ شب
شنبه تا چهارشنبه
۹ صبح تا ۱۴ ظهر
پنجشنبه
تعطیل
جمعه


این مطلب را هم بخوانید  درمان هالوکس والگوس (درمان انحراف انگشت شست)